Tussie-mussie
Skaitymo trukmė: 4 min.

Mums įprasta įvairiomis progomis, kartais ir be progos dovanoti gėlių puokštes. Bet ar kada susimąstėte, kokia yra gėlių puokštės kilmė?

Ne paslaptis, kad senovėje įvairios žolės bei žydintys augalai buvo vienas iš maisto produktų. Tiksliai nėra žinoma, kada žmonės sugalvojo, kad augalus galima naudoti ir puošybai. Dar faraonų laikais šalia balzamuotų kūnų buvo dedamos ir lotoso puokštės. Taigi, peršasi išvada, kad gėlių puokščių tradicijos mena tikrai senus laikus.

Skaityti toliau

Kursai floristams – Vėlinės ir gedulas. Kryželis Vėlinėms geltonų lapų fone
Skaitymo trukmė: 4 min.

Besiruošiant Vėlinėms mūsų kapines užlieja gėlių ir žvakių jūra. Taip lietuviai išreiškia pagarbą savo išėjusiems artimiesiems. Tačiau ar toks dėmesio mirusiesiems demonstravimas iš tiesų atitinka mūsų tradicijas?

Plastikinės gėlės, plastiko ir stiklo indeliai, kurie lieka sudegus žvakėms, užteršia mūsų aplinką taip, kad vis garsiau kalbama apie kapinėse tiksinčią ekologinę bombą. Galbūt mes – rungtyniaudami, kieno kapas bus apšviestas skaisčiau, ar nustelbs kitus spalvingų žiedų gausa – vis dėlto užmirštame tikrąją Vėlinių prasmę?

Skaityti toliau

Rita Naujalienė floristikos kursų metu
Skaitymo trukmė: < 1 min.

Su džiaugsmu norime pranešti apie artėjančius kursus floristams, kurie vyks pirmadienį, spalio 19 d. 09:00.

Kursų metu gilinsime reikiamas teorines ir praktines žinias Vėlinių dekoro ir gedulo temomis.

Kursų kaina pirmiems trims dalyviams 90€. Pilna kursų kaina – 135€.

Skaityti toliau

Skaitymo trukmė: 5 min.

Mes jau dalijomės su jumis patarimais, kaip prižiūrėti skintas gėles, rekomendavome augalus miegamojo kambariui, žavėjomės neįprastais faktais iš gėlių pasaulio, o dabar nutarėme „nerti dar giliau” į tą nenusakomai stebinantį augmenijos pasaulį.

Sakoma: „gyvos gėlės”, „gėlei nepatinka skersvėjis”, „gėlės vaikas”, „gėlė numirė”… Vadinasi, žolė, kuria vasarą basi vaikščiojame, žiedai, kuriais grožimės, medžiai, kurie mums suteikia pavėsį, mus ramina ir gydo – gyvi, kaip ir mes, žmonės, ir jie taip pat gyvena savo gyvenimą. Vadinasi augalai „žino, kaip gyventi tą savo gyvenimą”, o, galbūt, jie ir „protauja”? Pasidomėkime.

Skaityti toliau

Didžiausia pasaulyje orchidėja
Skaitymo trukmė: 5 min.

Nuo senų senovės gėlės žavėjo mus savo unikaliu grožiu ir nepakartojamais kvapais. Tačiau nepaisant nuostabios savo išorės, kai kurios natūralios gamtos mums suteikiamos dovanos pasižymi išskirtinėmis savybėmis, apie kurias dauguma mūsų niekuomet nebuvome girdėję. Todėl skubame pasidalinti 38 įdomiais faktais tiek apie labai retas, tiek ir apie mums visiems puikiai pažįstamas gėles.

Skaityti toliau