Natūralūs Japoniški smilkalai. Kuo jie ypatingi?

Natūralūs Japoniški smilkalai

„Ritos gėlių“ salonas kvepia ne tik gėlėmis, bet ir japoniškais smilkalais bei jų rinkiniais. Smilkalai taip pat yra gamtos dalis, o jų tradicijos siekia Senovės Egipto ir Antikos laikus.

Jais erdves smilkė ne tik faraonai, bet ir smilkalai buvo gausiai naudojami įvairių religijų apeigose. Faraonai išmirė, o bažnyčiose ir cerkvėse smilkalai naudojami iki šiol. Taip pat smilkalai naudojami budistų šventyklose meditacijų metu. Na, ir, žinoma, jie yra neatsiejama daugelio mūsų gyvenimo dalis.

Šalavijų ryšulėlis ir Palo santo lazdelė smilkymui

Šalavijų ryšulėlis ir Palo santo lazdelė smilkymui.

 

Natūralių gamtos kvapų nepakeis sintetiniai

Mokslas patvirtino, kad daugelis kokybiškų smilkalų ingredientų suaktyvina smegenų žievės veiklą. Šiandien vietiniai amerikiečiai vis dar smilko šalavijus, kad išvalytų orą ir skatintų proto aiškumą. Butano ir Mongolijos žmonės smilko kadagius apsivalymo ceremonijose, taip pat jie naudojami ir kvėpavimo takų ligų gydymui.

Kokybiškų smilkalų patrauklumas yra neabejotinas, pasakoja amerikietė mokslų daktarė Gayil Nalls, kurios tyrinėjimų sritis yra kvapai ir jų poveikis.

Mokslininkė neabejoja, kad ekologiškų gamtos kvapų nepakeis nebrangūs sintetiniai smilkalai. Mokslų daktarė rašo, jog komerciniais tikslais gaminamus smilkalus sudaro tik apie 20 % natūralių žaliavų ir 35 % „kvapų medžiagų“, o tai reiškia, kad jie yra sintetiniai ir nėra galimybės žinoti naudojamų cheminių medžiagų toksiškumo lygio.

Likusią smilkalų masę sudaro lipni medžiaga ir pati lazdelė (45 %). Žalingas šių produktų poveikis sveikatai buvo dokumentuotas, kuomet tokių nekokybiškų smilkalų naudojimas gali sukelti kvėpavimo takų ligas ir vėžį, primena G. Nalls.

O kaip smilkalai pateko į lietuvių namus? Visų pirma iš vaistažolių ir gintaro miltelių pagamintus smilkalus naudojo žyniai, gyduoliai, o vėliau jais gyvenamąsias erdves pradėjo smilkyti ir paprasti žmonės. Buvo tikima, kad jie apsaugos nuo ligų, piktų dvasių.

Nekokybiški smilkalai gali pakenkti

Lietuviai mėgsta savo namuose uždegti smilkalus, nes smilkdami jie skleidžia ne tik kvapus, bet ir veikia mūsų psichiką, ją atpalaiduoja arba gali veikti kaip afrodiziakas, mus ramina ar daro žvalesniais – priklausomai nuo smilkalų sudedamųjų dalių.

Visgi, nekokybiški, tad dažniausiai pigūs smilkalai gali turėti ir neigiamą poveikį mūsų sveikatai, sako medikai. Yra atvejų, kai tokių smilkalų poveikis kaip tik yra labiau neigiamas, nei teigiamas: žmonėms pradeda skaudėti galvą, gali pasireikšti alerginės reakcijos. Specialistai pataria rinkti aukštos kokybės smilkalus, kuriuos gaminant naudojamos natūralios medžiagos, natūralūs eteriniai aliejai.

Lietuvoje auga susidomėjimas natūraliais aukštos kokybės smilkalais, nes daugelis jau yra nusivylę sintetinių smilkalų netikrais aromatais. Beje, vis daugiau lietuvių smilkalus naudoja ritualuose, meditacijose, daro apeiginį namų erdvių smilkymą, taip pat smilko ir žmones, taip apsaugodami juos nuo neigiamos energijos, valydami jų subtilią aplinką.

O mes savo salone Prienuose ir mūsų e. parduotuvėje siūlome platų japoniškų natūralių smilkalų spektrą. Pas mus rasite ne tik konkretaus kvapo smilkalų, bet ir kruopščiai subalansuotų jų rinkinių.

Ritualams naudokime Abalono kriauklę

Smilkymui labai svarbus indelis, į kurį įstatomas smilkalas. Mūsų salone yra ypatingas dubenėlis smilkymo ritualui – natūrali Abalono kriauklė. Vidinė kriauklės dalis padengta perlamutru, todėl ji subtiliai žiba vaivorykštiniu atspindžiu. Smilkymas Abalono kriaukle yra tarsi dieviškosios ugnies jėgos ir vandenyno dvasios šaukimasis energetinio apsivalymo metu.

Šalavijų smilkymas Abalono kriauklėje

Šalavijų smilkymas Abalono kriauklėje

 

Kaip naudoti Abalono kriauklę?

  1. Į kriauklę įberkite šiek tiek marmurinio smėlio.
  2. Ant kriauklės viršaus degtuku uždekite smilkalų ryšulėlį arba „Palo Santo“ lazdelę. Leiskite smilkalui kelias sekundes degti, tada užpūskite liepsną. Būkite atsargūs, smilkalus galima lengvai nupūsti.
  3. Žmonių apvalymas: plunksna nukreipkite smilkalo dūmelį į kiekvieno rituale dalyvaujančio žmogaus galvą, nugarą, rankas ir kojas.
  4. Patalpų valymas: eikite per kiekvieną kambarį su kriaukle ir vadovaudamiesi intuicija išsklaidykite kvapnius dūmus plunksna.

Po ritualo išvėdinkite patalpą. Neįkvėpkite dūmų tiesiogiai.

Abalono kriauklę galite įsigyti ir mūsų e-parduotuvėje. Ji taip pat yra neatskiriama smilkalų rinkinių „Harmonija” ir „Pozityvi energija” dalis.

0 komentarai

Komentuok

Nori prisijungti prie diskusijos?
Parašyk savo komentarą laukelyje žemiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *