Gedulo floristika Lietuvoje

Gedulo floristika Lietuvoje yra viena jautriausių temų floristo darbe. Klientui skaudu dėl patirtos netekties. Floristams skauda, nes profesionalios kūrybos šioje srityje dar mažai. Daugumoje gėlėmis prekiaujančių vietų parduodami darbai, kurie yra 30 metų atgal į praeitį ir į priekį čia judama lėtai. To priežastys gali būti įvairios − nenoras, nežinojimas, baimė naujovėms.

Dėl gyvenimo tempo ir liberalesnių pažiūrų, vienos iš atsisveikinimo su artimaisiais religinių tradicijų išnyko, kitos pakito, taip pat rados naujų, bet vienas dalykas išlieka aktualus kaip prieš keturiolika tūkstančių metų, taip ir dabar – gėlės. Jos vakar, šiandien ir rytoj bus gyvenimo grožio ir trapumo simbolis. Gėlės turi galią mintyse ir širdyje palikti mažesnę netekties skausmo žaizdą. Yra galingas simbolis norintiems paskutinį kartą padėkoti, atleisti ar atsiprašyti.

Skaityti toliau

Skintų gėlių kaina. Aalsmeer gėlių aukcionas Olandijoje

Užsukę į gėlių krautuvėlę įsigyti gėlių, neretai susiduriame su prieštaringomis emocijomis. Norime būti dosnūs sau, nustebinti savo artimuosius ir draugus skintų gėlių kompozicija, bet neretai suveikia šykštuolio genas ir kirbena noras pirštu besti į kainą. Norint įsigyti kvapą gniaužiantį grožį, kartais tenka mokėti ir kvapą gniaužiančią kainą, nes skintų žiedų kelias iki jų ekspozicijos gėlių parduotuvėje… ne ką mažiau gniaužiantis. Kad galėtume mėgautis puokšte, gėlių žiedams tenka įveikti ištisus žemynus, o kitiems – perskristi ir vandenynus. Koncentruojantis vien ties skaičiumi, – euras, du ar trys atrodo daug, bet ne tuomet kai kaina susiejama su augalo įveiktomis myliomis ir skaičiumi žmonių, kurie prisidėjo prie jo auginimo, išrūšiavimo, patikrinimo, transportavimo ir paruošimo pirkėjui procesų.

Taigi, kodėl tokia aukšta skintų gėlių kaina?

Skaityti toliau