10 augalų, kuriems reikia mažiau saulės (paveiksėlyje: Monstera)

Bene kiekvienuose namuose ar biure rasis tamsesnis kampas, kuris tarsi prašosi pagyvinimo gyvais žaliaisiais augalais. Deja, ne visi „žalieji gyventojai” gali tarpti saulės stokojančioje patalpoje. Tačiau yra keletas augalų, kurie puikiai veši ir tamsesnėse namų ar biuro erdvėse. Juk natūraliai gamtoje, pavyzdžiui, džiunglėse kai kurie augalai klęsti net gūdžiausioje tankmėje bei prietemoje.

Apie sansevjerą, skindapą, kraštuotąją draceną ir vėzdūnę jau rašėme ankstesniuose straipsniuose, tad kviečiame iš arčiau susipažinti su kitais saulės šviesai nereikliais augalais – kai kurie iš jų nakties metu netgi gamina deguonį bei valo orą. Šįkart ne tik pristatome naujus šviesai nereiklius augalus, bet taip pat pateikiame patarimus, kaip juos teisingai prižiūrėti.

Skaityti toliau

Puošnioji strelicija arba Rojaus paukštė

Sausio mėnesio gėlė Strelicija (lot. Strelitzia) gavo Rojaus paukštės pavadinimą dėl paukštį primenančios išvaizdos – gėlės žiedą sudaro trys oranžinės spalvos pailgi nusmailėjantys žiedlapiai susipynę su plunksnas primenančiais melsvais žiedlapėliais. Strelicijos pumpurui besiskleidžiant žiedlapiai palengva skečiasi primindami tropikų paukščio sparnų plazdėjimą.

Strelicija arba Rojaus paukštė simbolizuoją Rojų, džiaugsmą ir laisvę. Nors tropikų Rojaus paukščio dominuojančios spalvos yra ryškiai oranžinė ir melsva, tačiau rojaus paukščio gėlė strelicija gali būti ir baltos spalvos.

Skaityti toliau

Heleboras

Gruodžio mėnesio gėlė – tai kontraversiškasis heleboras, stebinantis ne tik savo kukliu grožiu, bet ir šokiruojančia „elgsena“! Šis augalas klesti ir žiedus į saulę skleidžia pačiais atšiauriausiais žiemos mėnesiais, žaliuoja ištisus metus, dauginasi be bičių ar vabzdžių pagalbos ir, negana to, sugeba pats apdulkinti gretimai augančius augalus… Heleboras ne be reikalo apipintas legendomis – šis augalas nuo senų senovės laikytas „jaunystės eliksyru“, o dažnais atvejai būdavęs ir mirtinas nuodas.

Skaityti toliau

Amarilis – lapkričio mėnesio gėlė

Iš pietų Afrikos kilęs amarilis dažnai naudojamas puošniose kalėdinėse dekoracijose, o amarilio svogūnėliai daugelyje šalių dovanojami, kaip advento dovana. Šis nelepus augalas – puikus pasirinkimas tamsiuoju metų laiku pasiilgusiems gyvų žiedų.

Skaityti toliau

Tussie-mussie

Mums įprasta įvairiomis progomis, kartais ir be progos dovanoti gėlių puokštes. Bet ar kada susimąstėte, kokia yra gėlių puokštės kilmė?

Ne paslaptis, kad senovėje įvairios žolės bei žydintys augalai buvo vienas iš maisto produktų. Tiksliai nėra žinoma, kada žmonės sugalvojo, kad augalus galima naudoti ir puošybai. Dar faraonų laikais šalia balzamuotų kūnų buvo dedamos ir lotoso puokštės. Taigi, peršasi išvada, kad gėlių puokščių tradicijos mena tikrai senus laikus.

Skaityti toliau