Artėjant Vėlinėms nepamirškite natūralumo

Floristė Rita Naujalienė pasakoja, kad daugiau žmonių rūpindamiesi mirusiųjų atminimu atsigręžia į gamtą ir kapus puošia vadovaudamiesi natūralumo tradicija.

Artėjant Vėlinėms, daugiau žmonių skiria laiko net ir rečiau lankomoms šeimos kapavietėms. Nors mirusiųjų atminimo dienomis raginama skirti daugiau laiko prisimenant anapilin išėjusius artimuosius, vis dėlto savo dėmesį kartais bandoma parodyti nukraunant kapus žiedais ir žvakių indeliais. Specialistai ragina nepamiršti atsigręžti į gamtą ir nepamesti saiko.

Floristė Rita Naujalienė pasakoja, kad daugiau žmonių rūpindamiesi mirusiųjų atminimu atsigręžia į gamtą ir kapus puošia vadovaudamiesi natūralumo tradicija. Anot jos, puikia dekoracija gali būti ir tai, ką randame gamtoje – medžių lapai, šakelės, kankorėžiai mediniai pagaliukai – tereikia pasitelkti fantaziją ir skirti tam laiko, o ne bandyti dėmesį kompensuoti paskubomis įsigytais neskoningais, aplinką teršiančiais plastikiniais žiedais, kurie veikiami gamtinių sąlygų – saulės, lietaus – praranda savo išvaizdą ir tampa atlieka.

„Žiemą gėlės nežydi, todėl nešdami dirbtinius žiedus einame prieš gamtą. Galime atnešti ir pamerkti kelis žiedus, kurie puoš tą dieną, tačiau, natūralu, kad jie nežydės visą šaltąjį sezoną“

įsiklausyti į gamtos ritmą ragina floristė, gėlių salono „Ritos gėlės“ įkūrėja. Be to, dirbtinės gėlės pagamintos iš sintetinių medžiagų, negali būti perdirbamos, todėl irdamos teršia gamtą.

Visą straipsnį skaitykite lrytas.lt portale

0 komentarai

Komentuok

Nori prisijungti prie diskusijos?
Parašyk savo komentarą laukelyje žemiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *