Tag Archive for: Istorija

Jaunavedžiai Rasa ir Laurynas

Tikriausiai sutiksite, kad vienas svarbiausių kiekvienos nuotakos aksesuarų – jos vestuvinė puokštė. Rudenį domėjomės puokštės kilmės istorija, o dabar kviečiame jus sužinoti įdomių faktų apie nuotakos puokštės atsiradimą bei tai, kokia turėtų būti nuotakos puokštė.

Skaityti toliau

Heleboras

Gruodžio mėnesio gėlė – tai kontraversiškasis heleboras, stebinantis ne tik savo kukliu grožiu, bet ir šokiruojančia „elgsena“! Šis augalas klesti ir žiedus į saulę skleidžia pačiais atšiauriausiais žiemos mėnesiais, žaliuoja ištisus metus, dauginasi be bičių ar vabzdžių pagalbos ir, negana to, sugeba pats apdulkinti gretimai augančius augalus… Heleboras ne be reikalo apipintas legendomis – šis augalas nuo senų senovės laikytas „jaunystės eliksyru“, o dažnais atvejai būdavęs ir mirtinas nuodas.

Skaityti toliau

Kalėdinis vainikėlis durims ar stalui

Ar susimastėte kaip radosi Šv. Kalėdų puošybos tradicijos? Kodėl puošiame žaliaskarę eglutę, kodėl raudona, žalia, auksas ir sidabras yra klasikinės kalėdinės spalvos? Pasak floristės Ritos, šiemet vyrauja net trys kalėdinių dekoracijų tendencijos – taigi kiekvienas ras tinkamą savo skoniui.

Šiame straipsnyje ne tik apžvelgsime kalėdų puošybos ištakas, bet ir pristatysime šių metų šventinio dekoro tendencijas, pasiūlysime jums atsišviežinti savo kalėdinių papuošimų kolekciją naujausiais „saldainiukais” iš Ritos gėlių e-parduotuvės.

Skaityti toliau

Amarilis – lapkričio mėnesio gėlė

Iš pietų Afrikos kilęs amarilis dažnai naudojamas puošniose kalėdinėse dekoracijose, o amarilio svogūnėliai daugelyje šalių dovanojami, kaip advento dovana. Šis nelepus augalas – puikus pasirinkimas tamsiuoju metų laiku pasiilgusiems gyvų žiedų.

Skaityti toliau

Tussie-mussie

Mums įprasta įvairiomis progomis, kartais ir be progos dovanoti gėlių puokštes. Bet ar kada susimąstėte, kokia yra gėlių puokštės kilmė?

Ne paslaptis, kad senovėje įvairios žolės bei žydintys augalai buvo vienas iš maisto produktų. Tiksliai nėra žinoma, kada žmonės sugalvojo, kad augalus galima naudoti ir puošybai. Dar faraonų laikais šalia balzamuotų kūnų buvo dedamos ir lotoso puokštės. Taigi, peršasi išvada, kad gėlių puokščių tradicijos mena tikrai senus laikus.

Skaityti toliau