Rubrika „Mėnesio gėlė”, kurioje kas mėnesį apžvelgiame tam mėnesiui būdingus augalus.

Tag Archive for: Mėnesio gėlė

Puošnioji strelicija arba Rojaus paukštė

Sausio mėnesio gėlė Strelicija (lot. Strelitzia) gavo Rojaus paukštės pavadinimą dėl paukštį primenančios išvaizdos – gėlės žiedą sudaro trys oranžinės spalvos pailgi nusmailėjantys žiedlapiai susipynę su plunksnas primenančiais melsvais žiedlapėliais. Strelicijos pumpurui besiskleidžiant žiedlapiai palengva skečiasi primindami tropikų paukščio sparnų plazdėjimą.

Strelicija arba Rojaus paukštė simbolizuoją Rojų, džiaugsmą ir laisvę. Nors tropikų Rojaus paukščio dominuojančios spalvos yra ryškiai oranžinė ir melsva, tačiau rojaus paukščio gėlė strelicija gali būti ir baltos spalvos.

Skaityti toliau

Heleboras

Gruodžio mėnesio gėlė – tai kontraversiškasis heleboras, stebinantis ne tik savo kukliu grožiu, bet ir šokiruojančia „elgsena“! Šis augalas klesti ir žiedus į saulę skleidžia pačiais atšiauriausiais žiemos mėnesiais, žaliuoja ištisus metus, dauginasi be bičių ar vabzdžių pagalbos ir, negana to, sugeba pats apdulkinti gretimai augančius augalus… Heleboras ne be reikalo apipintas legendomis – šis augalas nuo senų senovės laikytas „jaunystės eliksyru“, o dažnais atvejai būdavęs ir mirtinas nuodas.

Skaityti toliau

Amarilis – lapkričio mėnesio gėlė

Iš pietų Afrikos kilęs amarilis dažnai naudojamas puošniose kalėdinėse dekoracijose, o amarilio svogūnėliai daugelyje šalių dovanojami, kaip advento dovana. Šis nelepus augalas – puikus pasirinkimas tamsiuoju metų laiku pasiilgusiems gyvų žiedų.

Skaityti toliau

Tarptautinė moters diena, Kovo 8-oji, Lietuvoje – atmintina diena, švenčiama kaip Tarptautinė moterų solidarumo diena. Moters dienos proga tulpė (gentis tulipa) mūsų šalyje jau daugelį metų yra populiariausia ir perkamiausia gėlė.

Skaityti toliau

Snieguolių žiedai

Baltoji pavasario šauklė bei pranašė – snieguolė (lot. Galanthus nivalis)

Žiema vis dar už lango, bet išsiilgę pavasario tyro grožio, juo jau galime papuošti savo namus.

Smulkiažiedė snieguolė – pirmoji pavasario gėlė mūsų soduose, kiemuose ar pamiškėse. Amarininių šeimos augalas, kilusi iš pietinės Europos dalies, tačiau dabar savo grožiu lepinanti visą Europą.

Skaityti toliau